CZYSZCZENIE I ZAPRAWIANIE GROCHU,PSZENICY,ŻYTA,OWSA I WIELE WIĘCEJ

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty czyścimy prawie wszystkie odmiany zbóż.

Jesteśmy liniami mobilnymi – dojeżdżamy do klienta/gospodarstwa/firmy .

Posiadamy w ofercie zaprawy znanych producentów – klient może posiadać własną zaprawę.

To klient wybiera czy pakujemy zboże do worków czy na przyczepę-klient może posiadać swoje worki

Worki big bag o pojemności 1 tony/ nie posiadamy mniejszych ze względu bardzo szybką pracę maszyny.

Maszyna jest zaopatrzona w agregat prądotwórczy/nie potrzebuję podłączenia do prądu,zasila się sama- osoba/firma zamawiająca usługę odpowiada za tankowanie agregatu lub doliczamy do faktury.

Jesteśmy w stanie oddzielać niektóre zboża zmieszane ze sobą.

1.Zboże przechodzi przez 6 faz

  • Obłuszczenie: Proces ten polega na usuwaniu ości jęczmienia, łusek oraz oczyszczeniu powierzchni ziarna. W razie potrzeb proces ten można ominąć.
  • Czyszczalnia: W tej fazie następuję oddzielenie ziarna od zanieczyszczeń pod względem wielkości. Największe czyszczalnie modułowe którymi dysponujemy pozwalają na precyzyjne regulację frakcji nasion wymaganych przez Klienta.
  • Aspiracja: Na każdym etapie czyszczenia usuwamy kurz, plewę oraz drobne zanieczyszczenia poprzez instalację odciągową.
  • Stół grawitacyjny: Sortuje różnego rodzaju produkty, które posiadają ten sam kształt lecz różnią się ciężarem właściwym. Zmiana szybkości wibracji, ilość wdmuchiwanego powietrza, kąt nachylenia pokładu, głębokość punktów odbioru pozwalają rozdzielić ziarna i uzyskać jakości materiału kwalifikowanego.
  • Zaprawianie: Wszystkie nasze linie wyposażone są w najwyżej klasy zaprawiarki porcjowe również z systemem aspiracji. Sterowne komputerowo swoją precyzją i wydajnością wypierają o wiele mniej dokładne zaprawiarki pracujące w ruchu ciągłym. Zastosowanie najnowszych laboratoryjnych pomp perystaltycznych umożliwia dozowanie 6 środków bezpośrednio na ziarno.
  • Konfekcjonowanie i workowanie: Gotowy produkt możemy pakować w worki typu big-bag. Do dyspozycji jest waga do precyzyjnego odważania zawartości worków. Gdy istnieje potrzeba wyładunek gotowego materiału odbywa się na przyczepy.

2.Chcąc przybliżyć państwu jak dokładnie to wygląda

możecie państwo obejrzeć film przedstawiający pracę maszyny klikając w tytuł poniżej

Filmik Pokazowy

Jak również serdecznie zapraszam do zapoznania się z warunkami współpracy,która  jest bardzo potrzebna by móc skorzystać z oferty

Warunki współpracy