Jak maszyna czyści i zaprawia, fazy czyszczenia i zaprawiania.

Zaczynamy od obłuszczania
Jest to proces przede wszystkim przeprowadzany na jęczmieniu – dlaczego tylko na nim? Z tego względu, że usuwa jego ości, łuski oraz oczyszcza powierzchnię ziarna. Ten proces w takim razie można ominąć oddziałując na inne zboża.

Czyszczalnia
Tutaj następuję oddzielenie ziarna od zanieczyszczeń . Ale jak to możliwe ? Tutaj jeden z mechanizmów potrafi wyodrębnić zanieczyszczenie od ziarna pod względem wielkości. Czyszczalnie modułowe, które mamy do dyspozycji pozwalają na precyzyjną regulację frakcji nasion wymaganych przez Klienta

Aspiracja
Tutaj usuwamy kurz, plewy oraz drobne zanieczyszczenia poprzez instalację odciągową

Stół grawitacyjny
Jest to dosyć inteligenta technologia, która potrafi sortować rożnego rodzaju produkty, które posiadają ten sam kształt lecz różnią się ciężarem właściwym. Stół potrafi zmieniać szybkość wibracji, ilość wdmuchiwanego powietrza, kąt nachylenia podkładu, głębokość punktów odbioru pozwalają rozdzielić ziarna i uzyskać jakości materiału kwalifikowanego.

Zaprawianie
Wszystkie nasze linie wyposażone są w najwyżej klasy zaprawiarki porcjowe również z systemem aspiracji. Sterowne komputerowo swoją precyzją i wydajnością wypierają o wiele mniej dokładne zaprawiarki pracujące w ruchu ciągłym. Zastosowanie najnowszych laboratoryjnych pomp perystaltycznych umożliwia dozowanie 6 środków bezpośrednio na ziarno

Konfekcjonowanie i workowanie
Gotowy produkt możemy pakować w worki typu big-bag. Do dyspozycji jest waga do precyzyjnego odważania zawartości worków. Gdy istnieje potrzeba wyładunek gotowego materiału odbywa się na przyczepy.

Zapraszam również do artykułu

Dlaczego warto skorzystać z usługi mobilnej linii czyszczenia i zaprawiania zboża

Czyszczenie i zaprawianie, co wyróżnia nas na tle konkurencji